|
|

רתק למנעול בירושלים

מטרת הרתק הוא לספק הגנה נוספת לאנקול , בית מנעול(רתק) עשוי מברזל יצוק  מחושל , למנעולי תלי סידרה  C   עם אנקול נשלף של מולטילוק ,שהיא למעשה ייצרה לראשונה את הרתק , יתרה מכך  גם המילה רתק היא חידוש לשוני שנולד עם היצור הראשוני של בתי מנעולים אשר מעניקים הגנה נוספת למנעול , הגנה אשר עשויה מיציקת ברזל העמידה בפני מכות פטיש , אינה שבירה , ניתנת לריתוך  , וכאשר מרתכים רתק לשער , דלת , תריס או סורג ההגנה היא משמעותית ונכונה .

אצלנו ב"אמינות ובטחון " מקפידים למכור לצרכן מוצרים אייכותים ככל שידו של הלקוח משגת ולכן מומלץ ביותר להשתמש אך ורק ברתקים ומנעולים של חברת מולטילוק , לפרטים טכנים ונוספים ניתן לפנות לטלפון 02-6258064 או להגיע למרכז כלל 104 ירושלים .

מאמר זה נכתב ע"י אינג'ינר ימין משה מנעולן בכיר ומוסמך ע"י חברות " מולטילוק " קאבא , KABA , EVVA רב בריח , ירדני , נבוב , ABLOY

במשך שנים הרתקים של מולטילוק היו לשם דבר וייצרו מציאות שונה של הגנה באמצעות מנעולי תליה , עד שהגיעו החיקוים הזולים ההבדל בין הרתקים המקוריים לאלה שמתימרים להיות רתקים הוא בחוזק הרתק ובטמפרטורת  ההיתוך שלה , ישנם רתקים ולא נפרט מי היצרנים שמרכולתם נחותה אשר ניתן להמיס אותם ע"י ברנר של טבחים   ולכן לא מומלץ להשתמש בהם , אם באמת רוצים להגן על משהו .

ישנם יצרנים נוספים של רתקים כגון :

"רב בריח" יצרן  מקומי שמעניק חוייה ישראלית

יאל YALE יצרן מנעולים  בינלאומי איכותיים

"ירדני " יצרן ישראלי ואיכותי

"מוטילוק" שהוא היצרן הגדול והחשוב ביותר בישראל , שמוצריהם מיוצרים באיכות גבוהה ביותר ותחת ההשגחה של קבוצת  ASSA ABLOY השוודית אשר מאגדת תחת כנפיה את מיטב יצרני המנעולים באירופה ובארצות הברית .

ניתן  ומומלץ לחבר בריתוך ע"י אלקטרודות או ריתוך אוטוגן מכיוון שהריתןך מעניק חוזק של ממש בקו החיבור , לא ניתן לרתך לדלתות העשויות מאלומיניום אבל עדיין ניתן להדק עם ברגים .פיתרון זה יסים גם לגבי דלתות עץ ,תריסים מאלומיניום ועוד

, 3 סדרות המתאימות למנעולי תלי 10,13,16 עם אנקול נשלף

מידות רתק 10 : רוחב 8 , גובה 9.5 , עומק 4 ס"מ

מידות רתק 13: רוחב 9 ,גובה 10.9 , עומק 4 ס"מ

מידות רתק 16 : רוחב 11 , גובה11.6 ס"מ , 4.8 ס"מ